Zříceniny

Hrad Šostýn

25. října 2014 v 8:58 | Ennie
S odstupem času, když koukám na fotky, tak mi ta zřícenina příjde nijaká. Hodně zarostlá. A více než zbytky hradu mě tam zaujalo spoustu kytek. Ale byla ta příjemná procházka a podívaná. Ale hrad není moc fotogenický :D.


Vítkův kámen/ Vítkův hrádek

20. října 2014 v 22:22 | Ennie
A další zřícenina do sbírky! Z této zříceniny jsem byla mírně zklamaná, ale asi za to mohlo krásné počasí. Už byl podzim a bylo hezčí počasí než v létě, tak toho plno lidí využilo a vyrazilo na výlet. Ale kdyby nebyla zřícenina přeplněna, tak by byla vážně krásná. Ke konci lidi zmizli, tak se mi podařilo vyfotit i pár krásných snímků. Ale když jsme vystoupali na vyhlídku (věž), tak se tam pomalu nedalo hnout :/. Vstup na vyhlídku stojí 25kč/50kč.


Hrad Střekov

25. září 2014 v 11:26 | Ennie
Možná si říkáte, co dělá hrad v zříceninách? Já jsem na Střekov jela, kvůli tomu, že jsem někde četla, že je to naše nejzachovalejší zřícenina. Nejradši mám zříceniny, které si musíte najít v lese a nejsou tam žádní průvodci. Ale čas od času zalezu i na nějakou s průvodci nebo dokonce i na hrad/zámek. Na tomhle tedy hradu (podle oficiálních stránek) si můžete vybrat s průvodci nebo bez, ale tak či tak zaplatíte stejné vstupné. My jsme čekali na průvodkyni, která provádí každou hodinu. Hrad je celkem malý a tedy ani průvodkyně Vám toho moc neřekne. Je to prohlídka na chvilku, ale stojí za to :). Pak vás průvodkyně nechá i prolézt hrad samotné.


Tahle fotka je focená z pod deštníku za deště...a je dosti upravovaná. Ale mně se líbí. Později můžete shlédnout i černobílou verzi :D. Říkala jsem si, že ta bude působit trošku víc reálně.


Frejštejn

9. července 2013 v 17:04 | Ennie
 
 

Reklama