Polsko

4. července 2016 v 11:26 | Ennie |  Města, památky
Už v dubnu jsem byla na exkurzi v Polsku, moc jsem si ji užila. Ale poslední dobou jsem líná vytahovat fotoaparát, a tak moc fotek nemám. Ono hlavně jsme byli v knihovnách či v jiných institucích a tam já stejně obvykle nefotím. Navštívili jsme tři města - Varšavu, Osvětim a Krakow. Ve Varšavě jsme na město neměli vůbec čas. Z ní je první fotka, která je s takového malého náměstíčka, které bylo hned kousek od našeho ubytování. To posezení patří k několika restauracím, z níž jsme si jednu s kamarádkami vybraly a daly jsme si úžasnou večeři a číšník byl velmi vtipný - no spíš my jsme byly vtipné. Ale on byl neuvěřitelně milý. Dala jsem si výborný zeleninový salát s mým v poslední době velmi oblíbeným lososem, tentokrát uzeným :).Kousek před "náměstíčkem" :).Další fotky jsou z Krakowa - z náměstí. Určitě se tam chci ještě jednou (nejlépe letos o prázdninách) kouknout. Krakowské náměstí má neuvěřitelné kouzlo. Je tam plno lidí, hraje tam úžasná skupina, jsou tam různí lidé nabízející své obrazy a fotky. Jezdí tam koně s kočárem. Prostě takové pohádkové relaxující město. Kousek od starého města jsme byli s děckami na obědě. Levné, chutné a nóblesní. Ale na lososa to nemělo ♥.A Arteteka v Krakowě. Což je také působivé místo a v něm milý sympatičtí lidé. V této netradiční "knihovně" si můžete půjčit různé hudební CD, počítačové hry, mají tu i meče ze Star Wars, na prohlídnutí různé netradiční "knihy", ale hlavně je to takové kulturní centrum, kde pořádají různé akce. Samozřejmě nechybí i nějaké learningové kurzy… Fotka je upravená :D. Na kraji to hýzdila nějaká budova.... :).


Fotku z ubytování, kde jsme si tedy užili dost srandy, můžete shlédnout na mém instagramu - měli tam moc hezkou výzdobu z komixů.

Poslední den jsme navštívili Osvětim. Ve městě jsem vůbec nefotila, protože lilo. A tábor jsme navštívili jen Auschwitz I. a něměli jsme na něj moc času - což mě dost mrzelo. Ale jsem ráda, že jsem alespoň objevila Blok 16, který byl věnovaný Československu. Fotku naleznete také na instagramu.

Jednou bych ráda napsala i článek o polských knihovnách, případně srovnání polských a českých - je vážně zajímavé, jak to v Polsku funguje :).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama