Červenec 2016

Stránská skála (Brno)

10. července 2016 v 15:30 | Ennie |  Města, památky
Trošku jsem měla problém tohle zařadit, spíš bych to strkla někam do přírody. Ale moje "přírodní" rubrika si žádá jen fotky krajiny, rostlin a podobně. Takže to šoupnu pod město, přece jen to patří do Brna. Dnešní příspěvek s fotkami bude zase jednou spíše jen o fotkách a občas jen připíši pod fotku nebo nad fotku, co to vlastně je. Jinak si o mém dobrodružství můžete přečíst zde - je tam i pár fotek navíc ;).


Těšany

6. července 2016 v 20:29 | Ennie |  Města, památky
S Karamelkou jsme před pár měsíci navštívily Těšany - místní kovárnu, podívaly jsme se na dům, kde bydlela Marie Horáková - předloha Maryšy bratrů Mrštíků a na hřbitov, kde je společně s manželem a jeho první manželkou pohřbená. Uvnitř kovárny jsem nefotila a nemám vyfocený ani zmíněný dům, ale jak to tam vypadá si můžete prohlédnout na fotkách od Karamelky a to přímo ZDE.Polsko

4. července 2016 v 11:26 | Ennie |  Města, památky
Už v dubnu jsem byla na exkurzi v Polsku, moc jsem si ji užila. Ale poslední dobou jsem líná vytahovat fotoaparát, a tak moc fotek nemám. Ono hlavně jsme byli v knihovnách či v jiných institucích a tam já stejně obvykle nefotím. Navštívili jsme tři města - Varšavu, Osvětim a Krakow. Ve Varšavě jsme na město neměli vůbec čas. Z ní je první fotka, která je s takového malého náměstíčka, které bylo hned kousek od našeho ubytování. To posezení patří k několika restauracím, z níž jsme si jednu s kamarádkami vybraly a daly jsme si úžasnou večeři a číšník byl velmi vtipný - no spíš my jsme byly vtipné. Ale on byl neuvěřitelně milý. Dala jsem si výborný zeleninový salát s mým v poslední době velmi oblíbeným lososem, tentokrát uzeným :).